Потрібна порада , рибалці...

Хирург-травматолог, реаниматор покалеченной радиотехники .

Потрібна порада , рибалці...

Unread postby Доктор » 24 Jun 2018, 22:20

Попросив один мій хороший товариш зробити йому для рибапки таку от електронну приманку , щоб риба значить краще ловилась. Дуже просив , сказав що декілька чоловік вже йому відмовили , чи то нема деталей , чи нема часу , або злукавили , бо деталі прості а схема не складна. Відмовити своєму знайомому я не міг , бо десь дві неділі тому він подарував у мою колекцію фотоапаратів ( більше 90 штук ! ) німецький ФОХТЛЕНДЕР 6 на 9. Зробив я цю схемку прямо в підходящу коробочку , включив , а воно пик ! і все. От живлення включив - пик і все. Разів надцять переміряв ті небагаточислені деталі , перевірив монтаж - безрезультатно ! А час іде , товариш потроху позвонює , а що я йому скажу - не працює ! Ганьба ! Колекціонер радіо , знавець радіоелектроніки не може довести до толку схему їз 10 деталей ! Тому звертаюсь до вас , знавців вольтів , амперів , омів , чому не працює конструкція ? В книжці написано що це генератор , двома потенціометрами підбирається мелодійність ( частота ). Все. Я ще цю схему зробив на макетці , щоби поманіпулювати деталями , для зручності . Вирішив збільшити опір базового резистора Т1.Замість 33 ком поставив 150 ком. Запрацював , тільки тепер так- пик - пик-пик і так щосекунди. Далі без вас вже не знаю що і робить......На першому фото той самий фотик , між іншим - робочий ! Потребує косметичного ремонту , ну це зробимо , не вперше...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Доктор

Re: Потрібна порада , рибалці...

Unread postby RadioSvit » 24 Jun 2018, 23:08

В схемы однозначно помилка , - не може транзистор працювати без зміщення на базі , а вона у Вас Анатолій Миколайович в "повітрі" . Там точно має бути резистор між базою і коллектором нижнього по схемі транзистора , думаю що десь номіналом 20...30 кОм . Попробуйте підставити . Але можливо , що той транзистор у Вас уже вийшов з ладу . Провірьте його перед запуском схеми .
RadioSvit
Site Admin

Unread postby RadioSvit » 24 Jun 2018, 23:11

Пардон . Вибабаюсь , недогледів . Там точно має бути резистор номіналом 33 кОм від бази нижнього транзистора до "плюса" схеми .
RadioSvit
Site Admin

Unread postby Доктор » 25 Jun 2018, 21:28

Все геніальне просте ! Ай правда , щоб там не було , радіо , от така приманка чи підсилювач , робочою конячкою є транзюк. А щоб він виконував свою функцію на базу повинно бути зміщення , через базовий резистор ! І як я не допер ...Впаяв , Петро Михайлович по вашій рекомендації резистор на 33ком і генератор запрацював ! Дуже вдячний ! З мене риба :D !
П.С. Між іншим , знайшов я в інтернеті цю схему , з такими ж як і в брошурці короткими коментарями , але цього додаткового резистора там теж нема...
Доктор

Unread postby RadioSvit » 25 Jun 2018, 23:25

Доктор wrote:...Дуже вдячний ! З мене риба :D !
П.С. Між іншим , знайшов я в інтернеті цю схему , з такими ж як і в брошурці короткими коментарями , але цього додаткового резистора там теж нема...

Уявляю скільки рибалок на нервах своїх вудок поламали ... :lol:
RadioSvit
Site Admin

Return to Доктор