КВ діапазон тихо помирає ...

Любые вопросы и ответы на тему радио и аудио - здесь .

КВ діапазон тихо помирає ...

Unread postby RadioSvit » 10 Nov 2019, 20:43

Вихідний , неділя , робив ревізію своїм топовим аппаратам ...Середина дня , полазив по СВ , на консолях зловив три станції з високим рівнем сигналу і якісним звуком , ще до 4..6 станцій з терпимою якістю . Не густо , але це майже в горах то ж нічого дивного .Тим більше на кімнатну "антену" , кусок провода в 2...3 метра . Вечером після заходу сонця до десятка з хорошим сигналом і ще до 15 з шумами та завадами ... Перемкнув на КВ ... Спочатку подумав , що щось з антеною , на піддіапазоні 49метрів - дві станції , на 41-метрів - жодної ! На 31 - дві , скоріше за все китайські іномовні бо одна по угорськи , а інша по болгарськи . Спеціально послухав хвилин по 10-ть , точно , - на одній пішла китайська музика , на іншій - новини з Китаю . Перейшов на 25 м - одна арабська , далі тишина ... :( Відносно порадували тільки діапазони 19 і 16 метрів, - на кожній по 5...6 англо-, франко- іспано-мовних станцій . Правда не факт що це теж не китайці ... Здається ми приїхали , наврят чи КВ радіомовлення доживе до свого 100 літнього ювілею .Такими темпами за 10 років на КВ не залишиться жодної станції ... :?
RadioSvit
Site Admin

Re: КВ діапазон тихо помирає ...

Unread postby Audion » 10 Nov 2019, 21:24

Це звичайно сумно і дуже. Часто думаю про цю ситуацію.
Й тут так собі обережно приходжу на думку ... а що ж з нашими приймачами ??
Для чого вони всі тепер і особливо через років з десять. відповідь теж сумна.
Тобто виходить все втрачає свій сенс. Дігталізація знищила все, а саме страшне, що такі поняття як людські почуття тепер нікому не потрібні.
Люди підсвідомо протестують проти всесвітньої "оцифровки" і тому не диво, що вініл поверувся, катушечні магнітофони тепер на вагу золота,
читав уже і на свої очі бачив в Мюнхені на Хай Енді, що навіть касети почали знову випускати. Тож не поспішайте викидати свої касетні деки.

ОЦЕ й маємо ==== Прогрес в дєйствії. :(

phpBB [youtube]
Без Музыки ни одного дня !!
Audion

Re: КВ діапазон тихо помирає ...

Unread postby Audion » 10 Nov 2019, 23:27

RadioSvit wrote:Що буде з нашими радіями ? Зараз будую АМ модулятор трансміттер - малопотужний передавач в 1 ватт з радіусом дії декілька сот метрів . Думаю ззробити таких три штуки , по одному на кожний діапазон . І вон и будуть тематичні , - на одному джаз , на другому блюз , а на третьому - кращі хіти з різних стилів . Так що в мене аналоговий АМ і далі буде жити , поки що ....

Хороша задумка. КВ майже помер, але дуже радує те, що СВ живий і там просто лесятки станцій з усієї Європи.
І здаться, що саме СВ буде ще жити довго. Я слухаю майже кожного вечора.
Без Музыки ни одного дня !!
Audion

Return to Главный форум